Opis wydruku z wagi ekspertów Siły Odruchu

Ważyliście się na jednym ze spotkań z naszymi ekspertami a nie pamiętacie jak interpretować wyniki wydruku z wagi? Oto wskazówki hälsa.

h


Najnowocześniejszy sprzęt do szczegółowego pomiaru ciała, Analizator Tanita SC330S, za pomocą którego dokonywana jest analiza składu ciała działa na zasadzie bioelektrycznej impedancji (body impedance analisys). Metoda ta polega na zmierzeniu oporu elektrycznego tkanek, przez które jest przepuszczany prąd o niskim natężeniu. Dzięki pomiarowi dowiesz się m.in. ile ważą mięśnie w Twoim ciele, ile jest w nim wody i tkanki tłuszczowej i jak szybko spalasz kalorie.

 

RESULT - WYNIK 

WEIGHT - masa ciała.

FAT % - procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w ciele.

FAT MASS - waga tkanki tłuszczowej w ciele.

FFM (Free Fat Mass) - beztłuszczowa  masa ciała – w jej skład wchodzą  mięśnie, tkanki, kości, woda.

MUSCLE MASS - masa mięśni.

TBW (Total Body Water) - ilość wody w ciele w kilogramach.

TBW % (Total Body Water) - procentowa zawartość wody w ciele. Norma wynosi od 50% do 70%. Uważa się, iż mężczyźni powinni mieć wyższą zawartość wody w organizmie niż kobiety z uwagi na bardziej rozbudowany szkielet mięśniowy.

BONE MASS - waga składników mineralnych w szkielecie kostnym (wapń, magnez,fosfor).

BMR (Basal Metabolic Rate) -  podstawowa przemiana materii  jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w trakcie hipotetycznego całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, oddychanie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała.

METABOLIC AGE  - wiek metaboliczny oblicza się uwzględniając zarówno Twoją podstawową przeminę materii (BMR)  jak i  wagę mięśni w ciele, porównując  ze średnią w Twojej grupie wiekowej. Jeżeli wynik jest niższy od Twojego wieku rzeczywistego oznacza to,  iż jesteś w lepszej kondycji fizycznej niż średnio osoby z Twojej grupy wiekowej. Jeżeli Twój wiek metaboliczny jest wyższy niż Twój wiek rzeczywisty oznacza to, że jesteś w gorszej kondycji fizycznej niż średnio Twoi rówieśnicy.

VISCERAL  FAT RATING - tłuszcz wisceralny otaczający narządy wewnętrzne w jamie brzusznej. Czym wynik badania jest wyższy tym bardziej otłuszczone narządy wewnętrzne, co może być  przyczyną nadciśnienia tętniczego, cukrzycy typu II, wysokiego cholesterolu.
BMI (Body Mass Index)  - wskaźnik masy ciała, dzięki któremu w sposób orientacyjny można określić czy obecna masa ciała jest w normie czy też wymaga modyfikacji.

Zakres norm:

Niedowaga < 18,5

Waga w normie 18,5 – 24,9

 Nadwaga 25 – 29,9

Otyłość stopnia I 30 – 34,9

 Otyłość stopnia II 35,00 - 39,99

 Otyłość stopnia III >40

IDEAL BODY WEIGHT – sugerowana masa ciała.

DEGREE OF OBESITY – stopień otyłości, procentowa różnica pomiędzy rzeczywistą wagą ciała a sugerowaną. 

 

DESIRABLE RANGE – ZAKRES NORMY DLA:  

procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w ciele (FAT %),

wagi tkanki tłuszczowej w ciele (FAT MASS). 

 

INDICATOR  - WYKRESY OSIOWE  DLA: 

procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w ciele (FAT %),

wskaźnika masy ciała BMI,

ilości tłuszczu wisceralnego otaczającego narządy wewnętrzne w jamie brzusznej (VISCERAL  FAT RATING),

masy mięśni (MUSCLE MASS),

podstawowej przemiany materii (BMR).

 

IMPEDANCE - opór elektryczny tkanek mierzony w Ω                     

www.halsa.pl